Termin webinarium:
20 maja 2020 r., godz. 10.00-12.00
Tematyka webinarium:
- Omówienie bieżącej sytuacji na rynku energii
- Uprawnienia przedsiębiorstwa wod-kan jako odbiorcy energii
- Wpływ cen energii na taryfy za świadczenie usług wod-kan
- Otoczenie regulacyjne związane z wytwarzaniem energii elektrycznej przez przedsiębiorstwa sektora
- Przedsiębiorstwo wod-kan jako wytwórca energii elektrycznej w świetle przepisów Prawa energetycznego i ustawy o OZE
- Klastry energii i spółdzielnie energetyczne – szanse i wyzwania
- Obowiązki wynikające z ustawy o elektromobilności
Prowadzący:
Maciej Szambelańczyk – radca prawny, partner kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr
Członek zespołu specjalizującego się w doradztwie na rzecz przedsiębiorstw infrastrukturalnych, w szczególności w zakresie prawa energetycznego, a także w świadczeniu usług prawnych na rzecz sektora komunalnego.
Jako reprezentant Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie brał udział w pracach parlamentarnych dotyczących nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Od wielu lat doradza spółkom komunalnym (m.in. w zakresie kwestii związanych z gospodarką wodociągowo-kanalizacyjną, odpadami czy elektromobilnością). Autor szeregu publikacji związanych z infrastrukturą. Jeden z redaktorów komentarza do ustawy o odnawialnych źródłach energii (wyd. Wolters Kluwer, 2016).
Krzysztof Sikorski – radca prawny kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr
Członek zespołu specjalizującego się w doradztwie na rzecz przedsiębiorstw infrastrukturalnych, w szczególności w zakresie prawa energetycznego, kwestii związanych z usługami wodociągowo-kanalizacyjnymi, a także w świadczeniu usług prawnych na rzecz sektora komunalnego. Członek zespołu doradzającego Izbie Gospodarczej “Wodociągi Polskie” w procesie legislacyjnym dotyczącym nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Specjalizuje się w zagadnieniach regulacyjnych związanych z szeroko pojętą infrastrukturą. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie. W ramach programu LLP Erasmus studiował na Uniwersytecie w Bayreuth. Doświadczenie zawodowe zdobywał w jednej z największych niemieckich kancelarii prawnych specjalizującej się w prawie energetycznym.
Kontakt z organizatorem – nadsyłanie zgłoszeń:
Iwona Włodarek tel. 52 376 89 28, 517 013 732
email: webinaria@igwp.org.pl
Termin nadsyłania zgłoszeń:
20 maja 2020 r., godz. 9.30
Cena:
(obejmuje: udział w szkoleniu online, kontakt z prowadzącymi na żywo za pomocą dostępnego chatu, materiały szkoleniowe)
170 zł netto od osoby – członkowie IGWP
200 zł netto od osoby – pozostali uczestnicy
Wymagania sprzętowe:
W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać urządzenie (komputer lub smartfon ze standardowym oprogramowaniem) z głośnikami oraz dostępem do internetu.