Termin webinarium
7 października 2021 r., godz. 10.00 - 14.00

Cel
Omówienie zmian w podatkach od 1.07.2021, 1.10.2021 oraz zmian planowanych na rok 2022 w zakresie istotnym dla branży wod-kan.

Omówienie pozostałych aktualnych zagadnień związanych z rozliczaniem podatków przez branżę wod-kan wynikających z najnowszych interpretacji organów podatkowych

Udzielenie odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia zadane na czacie, dotyczące zagadnień będących przedmiotem szkolenia oraz innych aktualnych zagadnień podatkowych.

Adresaci
Szkolenie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe, w tym w szczególności do pracowników działów finansowo-księgowych.

Program szkolenia został opracowany w oparciu o bogate doświadczenie wykładowcy, który od lat prowadzi szkolenia podatkowe dla branży wod-kan oraz świadczy usługi doradztwa podatkowego.

Tematyka

1. Zmiany od 1.10.2021 („pakiet SLIM VAT 2”). Podsumowanie zmian od 1.01.2021 („pakiet SLIM VAT 1”)

Zmiany obowiązujące (w większości) od 1.10.2021, m. in. terminów składania informacji VAT-26 po nabyciu/ rozpoczęciu leasingu/ zmianie sposobu wykorzystania pojazdu samochodowego, sposobu wykorzystania środków na rachunku VAT, zwolnienia z VAT sprzedaży nieruchomości, odliczania podatku naliczonego poprzez korektę deklaracji („wsteczna korekta”), „ulgi na złe długi”, załącznika nr 15, korygowania transakcji objętych odwrotnym obciążeniem. Praktyczne podsumowanie zmian od 1.01.2021, z uwzględnieniem wyjaśnień MF, m. in. nowe zasady rozliczania faktur korygujących - kiedy ujęcie w JPK przez sprzedawcę / kupującego, w jaki sposób dokumentować „uzgodnienie” oraz „spełnienie warunków uzgodnienia” w zależności od przyczyny korekty - najnowsze interpretacje, wydłużenie terminu odliczenia VAT, zmiany dot. MPP.

2. JPK_V7M – po zmianach od 1.07.2021 i 1.01.2022

Zasady wypełniania plików JPK_V7M po zmianach od 1.07.2021, zmiany wchodzące w życie od 1.01.2022. Zasady stosowania oznaczeń GTU i oznaczeń literowych, w tym oznaczenia TP. Omówienie aktualnych wyjaśnień MF oraz interpretacji Dyrektora KIS dotyczących wypełniania JPK_V7M (wątpliwości związane ze stosowaniem oznaczeń GTU i oznaczeń literowych procedur i dokumentów, korygowaniem JPK, momentem ujmowania sprzedaży w JPK, momentem ujmowania faktur zakupowych w JPK). Kary za błędy w JPK_V7M – kiedy złożyć „czynny żal”. Bilet kolejowy w związku z podróżą służbową jako podstawa do odliczenia VAT – zmiany od 1.07.2021.

3. Przygotowanie do zmian od 1.01.2022 – nowe zasady fakturowania oraz „Polski Ład”

„Faktura ustrukturyzowana” jako nowy rodzaj faktury wystawianej i przesyłanej przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Terminy, od których wystawianie faktur poprzez KSeF będzie dobrowolne oraz obowiązkowe. Przywileje dla podatników, którzy dobrowolnie rozpoczną korzystanie z KSeF od 1.01.2022. Zmiana treści i terminów wystawiania faktur (m. in. zaliczkowych, korekt i duplikatów). Wstępne omówienie skutków wprowadzenia zmian zawartych w projekcie ustawy podatkowej w ramach „Polskiego Ładu”, mogących mieć znaczenie dla branży wod-kan.

4. Zakres stosowania stawki VAT 8% w przedsiębiorstwie wod-kan.

Przegląd aktualnych wiążących informacji stawkowych (WIS), dotyczących stawki podatku VAT dla wybranych usług świadczonych przez przedsiębiorstwa wod-kan – w jakich przypadkach przedsiębiorstwo jest uprawnione do stosowania stawki VAT 8% dla usług innych niż podstawowe.

5. Przegląd aktualnych interpretacji dotyczących branży wod-kan.

Przegląd interpretacji indywidualnych prawa podatkowego wydanych przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na wniosek przedsiębiorstw wod-kan.

Prowadzący
Passowicz PiotrPiotr Passowicz - doradca podatkowy, prawnik. Wieloletnie doświadczenie zdobył pracując w renomowanych firmach zajmujących się doradztwem podatkowym i prawnym, m.in. w Spółce Doradztwa Podatkowego „Ernst & Young” Sp. z o.o. (zespół German Desk). Obecnie zajmuje się kompleksowym doradztwem podatkowym dla klientów korporacyjnych z Polski i zagranicy. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Rzetelny wykładowca, współpracownik renomowanych firm szkoleniowych. Prowadził wiele szkoleń na temat prawa podatkowego w Polsce i zagranicą. Autor publikacji w prasie fachowej.

Kontakt z organizatorem
Iwona Włodarek tel. 52 376 89 28, 517 013 732
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Nadsyłanie zgłoszeń online
www.zgloszenia.igwp.org.pl
do 07.10.2021, godz. 9.30

Cena
(obejmuje: udział w szkoleniu online, kontakt z prowadzącym na żywo za pomocą dostępnego chatu, materiały szkoleniowe)

270 zł netto od osoby - członkowie IGWP
320 zł netto od osoby - pozostali uczestnicy

Wymagania sprzętowe:
W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne z głośnikami oraz dostępem do internetu.

Do pobrania

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Odroczenie terminu legalizacji wodomierzy oraz inne zasady gospodarki wodomierzowej: 28 października 2021 +

    Odroczenie terminu legalizacji wodomierzy oraz inne zasady gospodarki wodomierzowej: 28 października 2021 Szanowni PaństwoUczestnikowi webinarium (w ciągu miesiąca od zakończenia szkolenia) przysługuje Czytaj więcej
  • Wydawanie warunków technicznych przyłączenia nieruchomości do sieci w świetle art. 19a ustawy wodociągowej: 29 października 2021 +

    Wydawanie warunków technicznych przyłączenia nieruchomości do sieci w świetle art. 19a ustawy wodociągowej: 29 października 2021 Termin webinarium 29 października 2021, godz. 09.00 - 12.00 Tematyka webinarium Czytaj więcej
  • 1