W dniu 16 grudnia 2016 roku w Warszawie ,na zaproszenie Ministerstwa Infrastruktury Budownictwa przedstawiciele Izby: Prezes Izby Dorota Jakuta, mec. Paweł Sikorski uczestniczyli w konferencji podsumowującej konsultacje projektu kodeksu urbanistyczno-budowlanego.

Pan Minister Andrzej Adamczyk i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pan Tomasz Żuchowski otwierając konferencję dokonali wstępnego podsumowania konsultacji, które odbyły się w kilkunastu miastach i przedstawili harmonogram dalszych prac.

Podsekretarz Stanu, Pan Tomasz Żuchowski zapowiedział, że na przełomie stycznia i lutego 2017 r. Ministerstwo przedstawi nową wersję kodeksu, która będzie uwzględniać odniesienie się do zgłoszonych dotychczas uwag. W pierwszej połowie 2017 r. rozpocznie się konsultowanie przepisów wprowadzających i przejściowych – także w formie regionalnych spotkań.

Jak wynika z informacji przedstawionych na konferencji, Ministerstwo planuje przedłożenie projektu kodeksu wraz z przepisami wprowadzającymi oraz projektami aktów wykonawczych do parlamentu w drugiej połowie 2017 roku.

Izba zgłosiła uwagi do projektu ustawy i nadal aktywnie będzie uczestniczyć w pracach nad kodeksem i przepisami wprowadzającymi.

Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą o przesyłanie do biura Izby Państwa uwag i propozycji zmian do kodeksu.

Poniżej link do strony Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa dotyczącej przedmiotowej konferencji, na końcu której znajduje się także do pobrania plik PDF z prezentacją zawierającą szczegółowe podsumowanie dotychczasowych konsultacji.

https://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797495-p_1.htm

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Problematyka posiadania urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych w świetle najnowszego orzecznictwa sądów - Kraków, 28 czerwca 2019 r. +

    Problematyka posiadania urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych w świetle najnowszego orzecznictwa sądów - Kraków, 28 czerwca 2019 r. Tematyka szkolenia:  Pojęcie i rodzaje posiadania; Posiadanie urządzeń wodociągowych i Czytaj więcej
  • Przyszłość Dyrektywy w sprawie oczyszczania ścieków komunalnych oraz krajowych przepisów implementujących, Warszawa, 10 - 11 czerwca 2019 r. +

    Przyszłość Dyrektywy w sprawie oczyszczania ścieków komunalnych oraz krajowych przepisów implementujących, Warszawa, 10 - 11 czerwca 2019 r. Dyrektywa 91/271/EWG w sprawie oczyszczania ścieków komunalnych została uchwalona 28 Czytaj więcej
  • 1

Newsletter IGWP

Rozwiń aby zapisać się do newslettera

Zapisz się do newslettera IGWP i bądź na bieżąco z informacjami i naszą ofertą.

Poniżej proszę wybrać listy newslettera oraz wpisać e-mail na który będą wysyłane informacje.