W dniu 16 grudnia 2016 roku w Warszawie ,na zaproszenie Ministerstwa Infrastruktury Budownictwa przedstawiciele Izby: Prezes Izby Dorota Jakuta, mec. Paweł Sikorski uczestniczyli w konferencji podsumowującej konsultacje projektu kodeksu urbanistyczno-budowlanego.

Pan Minister Andrzej Adamczyk i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pan Tomasz Żuchowski otwierając konferencję dokonali wstępnego podsumowania konsultacji, które odbyły się w kilkunastu miastach i przedstawili harmonogram dalszych prac.

Podsekretarz Stanu, Pan Tomasz Żuchowski zapowiedział, że na przełomie stycznia i lutego 2017 r. Ministerstwo przedstawi nową wersję kodeksu, która będzie uwzględniać odniesienie się do zgłoszonych dotychczas uwag. W pierwszej połowie 2017 r. rozpocznie się konsultowanie przepisów wprowadzających i przejściowych – także w formie regionalnych spotkań.

Jak wynika z informacji przedstawionych na konferencji, Ministerstwo planuje przedłożenie projektu kodeksu wraz z przepisami wprowadzającymi oraz projektami aktów wykonawczych do parlamentu w drugiej połowie 2017 roku.

Izba zgłosiła uwagi do projektu ustawy i nadal aktywnie będzie uczestniczyć w pracach nad kodeksem i przepisami wprowadzającymi.

Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą o przesyłanie do biura Izby Państwa uwag i propozycji zmian do kodeksu.

Poniżej link do strony Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa dotyczącej przedmiotowej konferencji, na końcu której znajduje się także do pobrania plik PDF z prezentacją zawierającą szczegółowe podsumowanie dotychczasowych konsultacji.

https://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797495-p_1.htm

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • VAT - zmiany 2019 / 2020, aktualne interpretacje dotyczące branży wod-kan: Bydgoszcz - 21.10.2019r. , Warszawa - 31.10.2019r. +

    VAT - zmiany 2019 / 2020, aktualne interpretacje dotyczące branży wod-kan: Bydgoszcz - 21.10.2019r. , Warszawa - 31.10.2019r. Cel szkolenia: Celem szkolenia jest przedstawienie istotnych dla branży wod-kan Czytaj więcej
  • Ograniczanie strat wody – teoria i praktyka: Warszawa, 23 października 2019 r. +

    Ograniczanie strat wody – teoria i praktyka: Warszawa, 23 października 2019 r. Podczas szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia: 1. Straty wody zagadnienia Czytaj więcej
  • 1

Newsletter IGWP

Rozwiń aby zapisać się do newslettera

Zapisz się do newslettera IGWP i bądź na bieżąco z informacjami i naszą ofertą.

Poniżej proszę wybrać listy newslettera oraz wpisać e-mail na który będą wysyłane informacje.