3 listopada w Warszawie odbyło się szkolenie „Zamknięcie ksiąg rachunkowych za 2015 rok oraz zmiany w ustawie o rachunkowości na 2016 rok”, organizowane przez IGWP. Poprowadziła je Wanda Gorzelany - ekspert Izby ds. księgowości oraz taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Podczas szkolenia omawiano ogólne problemy związane z zamknięciem ksiąg rachunkowych w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych, także w odniesieniu do ostatnich zmian ustawy o rachunkowości takie jak: zasady sporządzania sprawozdań finansowych i ich wpływ na prezentowane dane, zamknięcie roku w aspekcie bilansowym oraz podatkowym (podatek dochodowy od osób prawnych) czy zatwierdzanie oraz publikowanie sprawozdań finansowych.
Poruszona została także kwestia związana ze zmianami podatku od towarów i usług (VAT) oraz podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). Do najczęściej występujących w tych obszarach problemów można zaliczyć: utworzenie strony internetowej, świadczenia na rzecz pracownika a obowiązek rejestracji na kasie fiskalnej, wydatki związane z pogrzebem pracowników lub byłych pracowników, telefony służbowe oraz opieka medyczna a VAT, upominki okolicznościowe, opłaty za użytkowanie wieczyste w trakcie budowy środków trwałych, okulary dla pracowników, wydatki ( koszty) na partycypacje drogi publicznej, opłaty sądowe w rachunkowości i kosztach podatkowych, odsetki karne od kredytu, koszty jubileuszów firm. Wszystkie te kwestie zostały omówione przez naszego eksperta.
Wszyscy uczestnicy szkolenia mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z naszym Wykładowcą.

Zapraszamy Państwa na kolejne edycje naszego szkolenia, które odbędą się w następujących dniach:

• 17 listopada – Kraków - Hotel Artur, ul. Aleksandry 30,
• 19 listopada – Bydgoszcz, Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie", ul. Kasprowicza 2,
• 25 listopada – Poznań – Budynek „DELTA”, ul. Towarowa 34.

Marcin Błędzki - Główny Specjalista ds. ekonomicznych IGWP

·       7 listopada – Kraków - Hotel Artur, ul. Aleksandry 30,

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Bezpłatne webinarium: Wybrane zagadnienia techniczne i normalizacyjne nowoczesnych rozwiązań sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych +

    Bezpłatne webinarium: Wybrane zagadnienia techniczne i normalizacyjne nowoczesnych rozwiązań sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych Zapraszamy na bezpłatne webinarium dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej, organizowane przez Stowarzyszenie Czytaj więcej
  • Zagadnienia okołotaryfowe, czyli nie tylko kalkulacja niezbędnych przychodów: 1 lipca 2021 +

    Zagadnienia okołotaryfowe, czyli nie tylko kalkulacja niezbędnych przychodów: 1 lipca 2021 Termin webinarium 1 lipca 2021 r., godz. 10.00 - 15.00 Tematyka Czytaj więcej
  • 1