Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt poinformować, iż Prezes Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie", Dorota Jakuta, otrzymała zaszczytne wyróżnienie - Nagrodę Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki. 

Jest to konkurs, który powstał z inicjatywy założyciela firmy "Abrys" Wojciecha Dutki, który całe swoje życie zawodowe poświęcił ochronie środowiska. Jego celem jest wyróżnienie osób, organizacji i instytucji działających aktywnie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Na przestrzeni kilkunastu lat wśród nagrodzonych znalazło wielu znakomitych działaczy społecznych, dziennikarzy, naukowców i organizacji. Wręczenie nagród odbywa się każdego roku podczas uroczystej gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment.

W Jury Konkursu zasiadają laureci Nagrody z lat ubiegłych. Decyzją Kapituły Konkursu, obradującej pod przewodnictwem prof. Macieja Nowickiego, to właśnie prezes Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" została tegoroczną lauretką Nagrodę Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki.

Pani Prezes składamy najserdeczniejsze gratulacje!

Anna Lembicz,

gł. specjalista ds. marketingu i PR IGWP

 

Z okazji tego szczególnego wyróżnienia Prezes IGWP wystosowała do Organizatorów poniższy List, którego treścią dzielimy się z Państwem:

 

Szanowni Państwo,

Z wielką atencją i ogromnym wzruszeniem odebrałam informację o decyzji Czcigodnej Kapituły Konkursu o przyznaniu mi tak wyjątkowego wyróżnienia, jakim jest Nagroda Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki. Tym samym znalazłam się w gronie znamienitych Laureatów, których działalność na rzecz ochrony środowiska może być inspiracją dla wielu. Laureatów, których poczynania obserwowałam i żarliwie im kibicowałam, a podczas kolejnych Gal Kongresu Envicon miałam okazję gorąco oklaskiwać. Dlatego muszę przyznać, że Nagroda tym bardziej jest dla mnie zaskoczeniem, ale też tym większą ma wartość. Natomiast pamięć dla zasług na rzecz ochrony środowiska nieodżałowanego Wojciecha Dutki, inicjatora Nagrody, czyni ją bezcenną.

Odbieram decyzję Kapituły z wielką pokorą oraz świadomością, że muszę swoje zadania kontynuować na najwyższym poziomie, a także z przekonaniem, że ta Nagroda nie jest przeznaczona tylko dla mnie osobiście, bowiem należy się całemu środowisku, które jako prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” mam zaszczyt i honor reprezentować.

Nagrodę Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki chciałabym dedykować branży wodociągowo-kanalizacyjnej i w jej imieniu ją odebrać. Jak Państwo doskonale wiecie, bo przecież w codziennym życiu obcujecie z dowodami tej tezy, to branża wodociągowo-kanalizacyjna w ostatnich dziesięcioleciach wykonała prawdziwą pracę u podstaw, pracę organiczną. W wielu aspektach nie tylko dogoniliśmy kraje „starej” Europy, ale często wręcz je przegoniliśmy, bowiem nasze przedsiębiorstwa pracują w oparciu o najnowocześniejsze technologie. O pokutującej latami etykietce Polski jako największym trucicielu Bałtyku zapomniano już dawno. Powstają kolejne kilometry sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, które oplatają kraj. Stacje uzdatniania wody, zakłady wodociągowe, oczyszczalnie ścieków każdego dnia wykonują ciężką pracę, aby nam wszystkim żyło się komfortowo. Dziś bez obaw możemy odkręcić kran i mieć pewność, że otrzymujemy wodę najwyższej jakości: smaczną i zdrową.

Przyjmując Nagrodę Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki w imieniu swoim i branży wodociągowo-kanalizacyjnej chciałabym złożyć serdeczne podziękowania Kapitule oraz Organizatorowi Kongresu Envicon, firmie Abrys.

Szanowni Państwo, w tym roku to nasze wspólne wielkie święto jakim jest Kongres Envicon i jego uroczysta Gala odbywa się w szczególnych warunkach i smutnych okolicznościach. Przyszło nam żyć w ciężkich czasach, naznaczonych pandemią COVID-19. W tych niezwykle trudnych chwilach na szczególny szacunek zasługują pracownicy służby komunalnej, na co dzień mniej dostrzegani i doceniani, których codzienny trud wzmacnia nasze poczucie bezpieczeństwa i którym należą się wyrazy najwyższego uznania, jakie tym samym, korzystając z tej uroczystej okazji, pozwalam sobie złożyć.

Z poważaniem,

Dorota Jakuta

Prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Zmiany w ustawie Prawo wodne dotyczące wydawania pozwoleń wodno-prawnych: 6 października 2021 +

    Zmiany w ustawie Prawo wodne dotyczące wydawania pozwoleń wodno-prawnych: 6 października 2021 Termin webinarium: 6 października 2021 r., godz. 12.00 - 14.00 Tematyka Czytaj więcej
  • Podatki w branży wod-kan. Bieżące i planowane zmiany przepisów, aktualne zagadnienia: 7 października 2021 +

    Podatki w branży wod-kan. Bieżące i planowane zmiany przepisów, aktualne zagadnienia: 7 października 2021 Termin webinarium7 października 2021 r., godz. 10.00 - 14.00 CelOmówienie zmian Czytaj więcej
  • 1