Szanowni Państwo,

w bieżącym roku część z Państwa uczestniczyła w pracach związanych z przygotowaniem rekomendacji Rad Sektorowych na potrzeby I konkursu pn. „Kompetencje dla sektorów”, w ramach którego PARP udzielać będzie w kolejnych latach za pośrednictwem Operatorów wsparcia dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w obszarze szkoleń, doradztwa i studiów podyplomowych. Wsparcie przyczynić się powinno do wzrostu kompetencji pracowników przedsiębiorstw objętych działaniami.

Na podstawie rekomendacji, które przekażecie Państwo w kolejnych miesiącach, PARP uruchomi w 2020 r. II konkurs o nazwie „Kompetencje dla sektorów” z alokacją min. 122 668 000 zł, tym samym wartość projektów ukierunkowanych na niwelowanie luk kompetencyjnych w Państwa sektorach, które uzyskają dofinansowanie za pośrednictwem Operatorów wyniesie ok. 173 mln zł. Przedsiębiorcy potrzebują odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, aby rozwój ich firm był możliwy.

Zdajemy sobie sprawę, że budżety projektów operatorskich nie pozwolą na podniesienie kwalifikacji kadr wszystkich przedsiębiorstw działających w Państwa branżach. Mamy także świadomość, iż potrzebne na rynku pracy kompetencje zmieniać się będą wraz z rozwojem technologicznym oraz sposobem zarządzania organizacjami, jak i zmianą pokoleniową.

Mając powyższe na uwadze, jako działanie komplementarne dla wsparcia, które możemy dzięki rekomendacjom wydawanym przez sektorowe rady ds. kompetencji kierować do polskich przedsiębiorców, PARP w 2019 r. rozpoczął realizację autorskiego programu szkoleniowo-doradczego kierowanego do menadżerów oraz pracowników firm (mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych przedsiębiorstw), którzy poszukują sposobów m.in. na zwiększenie konkurencyjności swojej firmy, wzrost rentowności oraz stworzenie w przedsiębiorstwie zespołu specjalistów gotowych do wdrażania i zarządzania innowacjami.

W okresie od 4 listopada do 31 grudnia 2019 r. PARP prowadzi nabór do II edycji programu. Informacje o programie, warunkach uczestnictwa oraz dokumentach niezbędnych do zawarcia umowy wsparcia znaleźć można na stronie internetowej Akademii Menadżera Innowacji (AMI).

Pytania dotyczące prowadzonego naboru oraz programu Akademii Menadżera Innowacji możecie Państwo kierować do p. Elizy Potyry (tel. 22 432 80 45, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Zachęcam Państwa do zapoznania się z ofertą programu AMI. Chciałabym także uprzejmie prosić, aby rozważyli Państwo możliwość zamieszczenia informacji o jego działaniach oraz prowadzonej rekrutacji na stronach internetowych rad sektorowych lub przekazali ją bezpośrednio przedsiębiorcom, którzy współpracują z Państwa organizacjami.

Zależy nam, aby informacja o ofercie usług rozwojowych świadczonych na rzecz przedsiębiorstw dzięki finansowaniu PO WER dotarła do jak najszerszego ich grona oraz umożliwiła im uzyskiwanie wsparcia na podnoszenie kompetencji osób zarządzających, właścicieli i pracowników.

Anna Żukowska
kierownik Departament Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach
PARP

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Przygotowanie wniosku o zatwierdzenie taryf za wodę i ścieki – najnowsze doświadczenia przedsiębiorstw wod-kan: 21 lipca 2021 +

    Przygotowanie wniosku o zatwierdzenie taryf za wodę i ścieki – najnowsze doświadczenia przedsiębiorstw wod-kan: 21 lipca 2021 Termin webinarium 21 lipca 2021 r., godz. 10.00 Tematyka webinariumDruga Czytaj więcej
  • Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków oraz regulamin przejmowania urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych: 20 lipca 2021 +

    Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków oraz regulamin przejmowania urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych: 20 lipca 2021 Termin webinarium20 lipca 2021 r., godz. 10.00 Program webinarium Cześć Czytaj więcej
  • 1