W piątek 18 maja w Mielnie odbyła się uroczysta inauguracja 28 Ogólnopolskiej  Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego.

Trochę jeszcze uśpione przed sezonem miasto, obudził przemarsz głośnego i kolorowego orszaku reprezentantów miast z całej Polski. Nad wesołą gromadą powiewały flagi, transparenty i banery. Zewsząd dobiegały głośne śpiewy oraz okrzyki zagrzewające do walki. Atmosfera była prawdziwie letnia i gorąca.

Przy głównym wejściu na mieleńską plaże, na uczestników czekali: przedstawiciele organizatorów z prezes wodociągów Wiolettą Dymecką na czele, burmistrz Mielna Olga Roszak - Pezała, przedstawiciele Rady Miasta Mielna, ks. Grzegorz Krząkała krajowy duszpasterz Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, prezesi przedsiębiorstw wodociągowych i kanalizacyjnych  oraz Dorota Jakuta Prezes IGWP, która witając sportowców mówiła: Szanowni Państwo… Spartakiada to nie tylko walka o zajęcie jak najlepszych miejsc w konkurencjach indywidualnych oraz jak najwyższą pozycję drużyny w klasyfikacji generalnej miast. To także czas spotkań, integracji i odpoczynku. Niektórzy z Was spotykają się tutaj co roku, nawiązują się międzymiastowe przyjaźnie na wiele lat. Takie oderwanie od trudów dnia codziennego jest nam wszystkim bardzo potrzebne.  Pokażmy obserwatorom, a tutaj w Mielnie będzie ich bardzo dużo, że pracownicy wodociągów to ludzie z pasją, wszechstronnie utalentowani i potrafiący działać zespołowo.
Życzę Państwu owocnych sportowo i integracyjnie trzech spartakiadowych dni. Reprezentujcie jak najlepiej swoją firmę, ale pamiętajcie też o uśmiechu, życzliwości i wypoczynku.

Na uroczystym otwarciu pojawili się prawdziwi piraci oraz wyłowione przez nich z Bałtyku syreny. Były porwania oraz próby zwerbowania reprezentantów do pirackiej drużyny. Na koniec wszyscy zebrani podziwiali zapierający dech w piersiach pokaz akrobacji lotniczych.

Przed uczestnikami trzy dni sportowych zmagań o jak najlepsze wyniki indywidualne oraz dobrą pozycje drużyny w klasyfikacji generalnej. W specjalnie przygotowanej konkurencji swoich sił spróbują również prezesi.

Wszystkim uczestnikom życzymy jak najlepszych wyników w sportowej rywalizacji! 

Małgorzata Massel
specjalista ds. Public Relations IGWP

 

Galeria:
https://igwp.org.pl/galeria/spartakiada2018/

 

 

 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Przyszłość Dyrektywy w sprawie oczyszczania ścieków komunalnych oraz krajowych przepisów implementujących, Warszawa, 10 - 11 czerwca 2019 r. +

    Przyszłość Dyrektywy w sprawie oczyszczania ścieków komunalnych oraz krajowych przepisów implementujących, Warszawa, 10 - 11 czerwca 2019 r. Dyrektywa 91/271/EWG w sprawie oczyszczania ścieków komunalnych została uchwalona 28 Czytaj więcej
  • Niezawodność dostaw wody, czyli krok po kroku w przygotowywaniu Planów Bezpieczeństwa Wody: Katowice, 12-13 czerwca 2019r. +

    Niezawodność dostaw wody, czyli krok po kroku w przygotowywaniu  Planów Bezpieczeństwa Wody: Katowice, 12-13 czerwca 2019r. Tematyka szkolenia:  Podczas szkolenia będzie można zapoznać się z uwarunkowaniami Czytaj więcej
  • 1

Newsletter IGWP

Rozwiń aby zapisać się do newslettera

Zapisz się do newslettera IGWP i bądź na bieżąco z informacjami i naszą ofertą.

Poniżej proszę wybrać listy newslettera oraz wpisać e-mail na który będą wysyłane informacje.