Już trzeci rok z rzędu w siedzibie Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" miało miejśce posiedzenie Kapituły konkursowej konkursów: "Inwestycja Roku 2017 Wod-Kan" i "Manager Roku 2017 Wod-Kan". Organizatorami konkursu jest firma Abrys Sp z o.o. wydawca miesięcznika "Wodociagi-Kanalizacja" oraz Izba Gospodarcza "Wodociagi Polskie" 

Konkurs "Inwestycja Roku 2017 Wod-Kan" ma na celu nagrodzenie najlepszych inwestycji wodno - ściekowych realizowanych przez przedsiębiorstwa komunalne, przedsiębiorstwa wodociągowo -kanalizacyjne i spółki wodno - ściekowe oraz promowanie i wspieranie inwestycji wyróżniających się innowacyjnością, atrakcyjnością, zastosowaniem nietypowych rozwiązań technologicznych i tych, które osiągają najwyższe efekty ekologiczne.

By docenić zaangażowanie w realizację inwestycji  przedsiębiorstw bez względu na wielkość obszaru dla jakiego dana inwestycja jest realizowana konkurs podzielono na trzy kategorie:

 • do 30 tysięcy mieszkańców,
 • od 30 tys. do 100 tys. mieszkańców 
 • powyżej 100 tys. mieszkańców.

W konkursie "Manager Roku 2017 Wod-Kan" chcemy nagrodzić osoby na stanowiskach managerskich w przedsiebiorstwach i spółkach wodociągowo - kanalizacyjnych szczególnie zasłużonych dla sektora gospodarki wodno - ściekowej wyrózniających się w sowjej pracy i posiadających ponadprzecietne zdolności managerskie. I w tym przypadku, by móc docenić wkład pracy osób niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, komnkurs podzielony został na trzy kategorie, które okreslają wielkość obszaru obsługiwanego przez dane przedsięnbiorstwo. 

Kapituła debatowała na temat zgłoszonych do konkursu kandydatur, które wpłynęły do dnia 19 marca 2018 roku. W ten sposób zakończono pierwszy etap konkursu.

W etapie drugim w drodze głosowania za pomocą formularza internetowego będziecie mogli Państwo wybrać laureata konkursu. W głosownaiu będą mogli brać udział członkowie zwyczajni Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" oraz soby prawne będące członkami regionalnych organizacji zrzeszających podmioty działające w branży wodociągowo - kanalizacyjnej. 

Rozstrzygnięcie poprzedniej edycji konkursu nastąpiło podczas gali II Miedzynarodowego Kongresu Envicon Water organizowanego podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2017. 

Zwycięzcami konkursu Manager Roku zostali:

 • w kategorii do 30 tys. mieszkańców – Bogdan Żybura, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strzyżowie,
 • w kategorii od 30 do 100 tys. mieszkańców – Andrzej Wdowiak, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku,
 • w kategorii powyżej 100 tys. mieszkańców – Henryk Milcarz, prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny Wodociągów Kieleckich.

W konkursie Inwestycja Roku zwyciężyły następujące przedsięwzięcia:

 • w kategorii od 30 do 100 tys. mieszkańców – Wybudowanie instalacji do suszenia osadów ściekowych, zrealizowane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Sp. z o.o.,
 • w kategorii powyżej 100 tys. mieszkańców – Renowacja Kolektora C na odcinku od Al. Gelsenkirchen do ul. Pieniężnego, zrealizowana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olsztynie.

Już niedługo poinformujemy Państwa o rozpoczęciu głosowania. 

Specjalista ds. Marketingu i PR - Natalia Przepierska 

 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

 • Podatki 2019 w branży wod-kan: zmiany przepisów, aktualne interpretacje - Bydgoszcz, 15 marca 2019r. +

  Szkolenie odwołane Czytaj więcej
 • Operator oczyszczalni ścieków - Wrocław, 19-21 marca 2019 r. +

  Operator oczyszczalni ścieków - Wrocław, 19-21 marca 2019 r.  Tematyka szkolenia: Zajęcia teoretyczne (w sali wykładowej hotelu): podstawy dokumentacji Czytaj więcej
 • 1

Newsletter IGWP

Rozwiń aby zapisać się do newslettera

Zapisz się do newslettera IGWP i bądź na bieżąco z informacjami i naszą ofertą.

Poniżej proszę wybrać listy newslettera oraz wpisać e-mail na który będą wysyłane informacje.