Od lat specjalizujemy się w dostawach aeratorów powierzchniowych.  Już ponad 250 takich urządzeń pracuje w zakładach naszych Klientów. Nasze aeratory można tez wynajmować. Proponujmy ten rodzaj usług  z kilku powodów. Po pierwsze – każdy z potencjalnych nabywców może przekonać się o zaletach urządzenia przed zakupem. Poznać jego wydajność i energooszczędność.  Przecież podobnie jest z zakupem samochodu. Czy ktokolwiek kupiłby dziś auto, jeśli sprzedawca pokazałby mu wyłącznie prospekt?

A, JEŚLI WYMIANA POTRZEBNA JEST NATYCHMIAST?


Drugi ważny powód, dla którego przygotowaliśmy ofertę wynajmu to poczucie bezpieczeństwa naszych Klientów.  Oczywiście  – w zgodzie z filozofią działania naszego przedsiębiorstwa – oferujemy tylko i wyłącznie produkty najwyższej jakości, ale i te czasem mogą ulec awarii. Muszą również od czasu do czasu trafiać na przeglądy eksploatacyjne. Dysponujemy zatem flotą urządzeń ,  które bardzo szybko możemy dostarczyć  i uruchomić  u naszych Klientów w zastępstwie ich niesprawnego systemu napowietrzania aeratora skierowanego do serwisu.

W TYM TYGODNIU WIĘCEJ MOCY!


Wszyscy wiemy, że zapotrzebowanie na tlen w oczyszczaniu ścieków waha się. Zależy od bardzo wielu czynników – obciążenia procesu, wzrostu temperatury… 

Z wynajmu korzysta się często, by zniwelować chwilowe niedobory w napowietrzaniu. Tym samym – kosztem o niebo niższym od inwestycji na wyrost  - zabezpieczają się przed ryzykiem pogorszenia  jakości  ścieków oczyszczonych, zatrucia osadu,  a tym samym gigantycznych kar, czy wręcz konieczności przerwania produkcji.

JEŚLI TO MA DZIAŁAĆ, TO MUSI BYĆ SOLIDNE I PROSTE.


Aeratory pracują w nieprzyjaznym dla urządzeń elektromechanicznych środowisku. Muszą więc być solidne i niezawodne. Urządzenia, które proponujemy zostały przez nas wybrane na podstawie analizy dziesiątek różnych propozycji.  Nie mamy sentymentów – żadna forma wyłączności nie wiąże nas z żadnym z producentów.  Szukaliśmy długo bezkompromisowych rozwiązań.

Nasze aeratory to przede wszystkim proste konstrukcje, w całości wykonane ze stali nierdzewnej.  Silniki bezpośrednio napędzają wały dzięki czemu wyeliminowano potencjalnie awaryjne sprzęgła, czy przekładnie.   

Kolejnym kryterium wyboru była łatwość montażu i demontażu. Nasze aeratory pływające montowane są na linach. Nie wymagają żadnych pomostów, czy konstrukcji mocujących.  Po zwodowaniu z dźwigu,  zamocowaniu lin cumowniczych i podłączeniu zasilania urządzenie jest gotowe do pracy!

To niezwykle ważne, bo dzięki takiemu rozwiązaniu montaż trwa niespełna godzinę, a aerator może zostać uruchomiony w obiekcie pracującym, bez potrzeby opróżniania zbiornika. 

Oczywiście – łatwość instalacji i solidność wykonania byłby niczym, gdyby nie wysoka wydajność naszych urządzeń. 

2kg O2/kWh?  TAK, TO MOŻLIWE.


Wydajność tlenowa na poziomie 2kg O2/kWh to parametr, którym naprawdę możemy  się chwalić. Nasze aeratory pracują nie tylko w trybie doraźnym, czy wspomagającym, ale zwykle są docelowym urządzeniem napowietrzającym.

Jak łatwo policzyć zastosowanie urządzeń tak sprawnych i wydajnych oznacza oczywiste oszczędności energetyczne.  Te oszczędności skutkują realną redukcją kosztów produkcji, a zatem błyskawicznym zwrotem inwestycji. Przeanalizujmy inwestycje naszych  Klientów…

W zakładzie produkcyjnym z branży mleczarskiej zastąpiliśmy 12 urządzeń typu biox każde po 5,5 kW czterema aeratorami AER-AS każdy o mocy 7,5 kW. Dzięki temu klient osiągnął 36 kWh oszczędności energii elektrycznej, oznaczające ok. 125 000,00 złotych rocznie. Same oszczędności energii sprawiły, iż inwestycja zwróciła się bardzo szybko.  Warto podkreślić, że montaż urządzeń odbył się w pracującym zbiorniku i bez konieczności jego opróżniania. Proces oczyszczania nie został zakłócony.

Inny klient, również działający w branży mleczarskiej, skorzystał z naszej oferty wynajmu. Potrzebował zamiennika na czas remontu starego, montowanego na pomoście aeratora stacjonarnego z przekładnią, pochodzącego od innego producenta…

Jak się szybko okazało nasz aerator o mocy 15kW miał lepszą efektywność napowietrzania niż ten dotychczas stosowany o mocy 22kW. W efekcie mleczarnia zrezygnowała z naprawy starego urządzenia, bowiem prosty rachunek ekonomiczny dowiódł, że bardziej od naprawy starego opłaca się   zakup naszego urządzenia na stałe. Klienci byli do tego stopnia zadowoleni, że z czasem wymienili 3 kolejne aeratory. Oczywiście na nasze.

NIE TYLKO ZWYKŁE NAPOWIETRZANIE.


Warto również wiedzieć, że proponowane przez nas aeratory wspomagają szczotki napowietrzające w rowach cyrkulacyjnych czy też niewystarczające instalacje drobnopęcherzykowe. Urządzenia te sprawdzają się też bardzo dobrze w zbiornikach typu Knappa, bowiem zapewniają również  dobre wymieszanie stref w obrębie skosów, co przy instalacji drobnopęcherzykowej wymaga zastosowania dodatkowych mieszadeł.

Trzeba podkreślić, że z łatwością jesteśmy w stanie dopasować urządzenie do potrzeb – w naszej flocie czekają urządzenie o mocach od 2,2 do 75kW. Wszystkie nadają się do zastosowań w bardzo różnych konfiguracjach (rowy cyrkulacyjne, zbiorniki prostokątne, zbiorniki okrągłe, typu Knappa, w technologii SBR, stawach napowietrzanych itp.). Nic więc dziwnego, że naszymi odbiorcami są zarówno zakłady komunalne, jak i  zakłady przemysłowe z branży mleczarskiej, przetwórstwa owocowego, mięsnego, utylizacyjnego, browarniczego i rafineryjnego.

H2O Logo Raz a dobrze Pantone [na tle]

 • Fot. 1 - Aerator gotowy do montażu w zbiorniku
 • Fot. 3 - Aerator w czasie pracy
 • Fot. 2 - Aertor mocowany na odciągach w zbiorniku
 • Fot. 4 - Cukrowania Nakło pływający aerator powierzchniowy
 • Fot. 5 - MPWiK Morąg pływajacy aerator powierzchniowy AE

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

 • Przygotowanie wniosku o zatwierdzenie taryf za wodę i ścieki – najnowsze doświadczenia przedsiębiorstw wod-kan: 21 lipca 2021 +

  Przygotowanie wniosku o zatwierdzenie taryf za wodę i ścieki – najnowsze doświadczenia przedsiębiorstw wod-kan: 21 lipca 2021 Termin webinarium 21 lipca 2021 r., godz. 10.00 Tematyka webinariumDruga Czytaj więcej
 • Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków oraz regulamin przejmowania urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych: 20 lipca 2021 +

  Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków oraz regulamin przejmowania urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych: 20 lipca 2021 Termin webinarium20 lipca 2021 r., godz. 10.00 Program webinarium Cześć Czytaj więcej
 • 1