Szanowni Państwo,

W imieniu Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” informuję, iż w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej trwają prace przygotowawcze nad zmianą rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie. Celem resortu jest złożenie w procesie legislacyjnym aktu prawnego, który, w kolejnych latach, będzie kształtował zasady nowoczesnego i bezpiecznego budownictwa hydrotechnicznego w Polsce.

Ministerstwo, kierując pismo do Izby, zaznaczyło, że doświadczenia branży w praktycznym stosowaniu prawa są dla prawodawcy cenną informacją zwrotną.

Mając powyższe na uwadze, zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie uwag do obecnie obowiązujących przepisów wraz z propozycjami ich zmiany do dnia 26.02 br. drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Izba wskazuje, iż etap zbierania uwag i propozycji uległ wydłużeniu w stosunku do wcześniej wyznaczonego terminu (informacja na stronie Izby z dnia 2 stycznia 2020 r.).

Magdalena Borowczyk - Zalewska
główny specjalista ds. prawnych IGWP 

 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Zmiany w ustawie Prawo wodne dotyczące wydawania pozwoleń wodno-prawnych: 6 października 2021 +

    Zmiany w ustawie Prawo wodne dotyczące wydawania pozwoleń wodno-prawnych: 6 października 2021 Termin webinarium: 6 października 2021 r., godz. 12.00 - 14.00 Tematyka Czytaj więcej
  • Podatki w branży wod-kan. Bieżące i planowane zmiany przepisów, aktualne zagadnienia: 7 października 2021 +

    Podatki w branży wod-kan. Bieżące i planowane zmiany przepisów, aktualne zagadnienia: 7 października 2021 Termin webinarium7 października 2021 r., godz. 10.00 - 14.00 CelOmówienie zmian Czytaj więcej
  • 1