26 lutego pierwszy konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy, zorganizowany przez Wodociągi Miasta Krakowa S.A., wyjechał ze stolicy Małopolski na wschód. W konwoju, na który składały się 4 tiry i 13 samochodów wodociągowych, wzięło udział 20 pracowników Spółki, w tym Piotr Ziętara – Prezes Zarządu.
Pomoc zorganizowana w ciągu 24 godzin przez Wodociągi Miasta Krakowa została przygotowana w oparciu o listę potrzebnych artykułów, przesłaną przez Tarasa Kuczmę – mera miasta Drohobycz i Romana Nikołajewicza Chagalla – dyrektora tamtejszego przedsiębiorstwa wodociągowego. Obejmowała 11 ton darów o wartości 250 tys. zł.
Przekazano m.in. środki medyczne, artykuły higieniczne – ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci – oraz artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia. Dary od Wodociągów Miasta Krakowa S.A. zostały odebrane bezpośrednio z granicy przez mera miasta Drohobycz i przewiezione na Ukrainę. 27 lutego służby miejskie oraz załoga Drohobychvodokanal rozpakowały transport i rozdysponowały przekazaną pomoc wśród potrzebujących.
Tiry biorące udział w konwoju, wiozące 40 ton darów zebranych przez krakowian dla mieszkańców Lwowa dotarły do Centrum Dystrybucji w Przemyślu.
Miasto Kraków szybko i skutecznie włączyło się w pomoc dla obywateli Ukrainy. Jednym z jej elementów była rozpoczęta 25 lutego zbiórka darów od mieszkańców. Część zgromadzonych rzeczy trafiła do magazynu utworzonego w Zakładzie Uzdatniania Wody Raba. W dniach 27 lutego – 6 marca pracownicy Wodociągów Miasta Krakowa oraz innych krakowskich instytucji licznie zaangażowali się w przepakowywanie, sortowanie i przygotowywanie darów do wysyłki. W efekcie wspólnych działań 800 palet z art. higienicznymi, środkami czystości, kocami, śpiworami i odzieżą, przekazano do dostarczenia naszym sąsiadom zza wschodniej granicy.
Pomoc Wodociągów Miasta Krakowa dla ofiar wojny jest kontynuowana w różnej formie, w miarę bieżących potrzeb.