Ładowanie Wydarzenia

#musthave branży wod-kan: Wodociągowcy Wodociągowcom. CYBERBEZPIECZNE WODOCIĄGI – edycja targowa

21 maja 2025
#musthave branży wod-kan: Wodociągowcy Wodociągowcom. CYBERBEZPIECZNE WODOCIĄGI – edycja targowa

Szanowni Państwo,

Podczas jubileuszowej edycji Targów WOD-KAN wracamy do Państwa z kolejną konferencją z cyklu #musthave branży wod-kan: Wodociągowcy Wodociągowcom. Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej, a udział jest bezpłatny.

Tym razem poruszymy jeden z najważniejszych tematów ostatnich lat – bezpieczeństwo cyfrowe i związane z tym obowiązki branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Podmioty kluczowe i ważne, których w skali kraju będzie około 40 tysięcy, zostaną zobowiązane wprowadzić system zarządzania bezpieczeństwem informacji w procesach służących świadczeniu przez nie usług. W samym sektorze wod-kan zidentyfikowano około 400 podmiotów.

W imieniu IGWP serdecznie zapraszam 21 maja o godz. 13.00 do udziału w tym wydarzeniu. Jestem przekonany, że proponowany program wydarzenia uznają Państwo za interesujący, a także spodziewam się gorącej dyskusji, która wieńczyć będzie nasze spotkanie.

Paweł Sikorski
Prezes IGWP

 

 Środa – 21 maja 2025 r., sala Wiosna

Targowa edycja konferencji #musthave branży wod-kan: Wodociągowcy Wodociągowcom

CYBERBEZPIECZNE WODOCIĄGI

 

Agenda:

13:00 – 13:10
Otwarcie Konferencji
Prezes Izby

13:10 – 13:40
Jak zapewnić cyberbezpieczeństwo w świetle nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa – fakty i mity
Jarosław Pudzianowski, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

O tym co najważniejsze dla wodociągów we wdrażaniu ustawy KSC

13:40 – 14:10
„Cyberbezpieczne wodociągi” program finansowania
Ministerstwo Cyfryzacji

Już niebawem ruszy konkurs grantowy Cyberbezpieczne wodociągi, organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, a współfinansowany ze środków KPO “Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, infrastruktura przetwarzania danych optymalizacja infrastruktury służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo”. Celem konkursu jest wzmocnienie cyberbezpieczeństwa podmiotów będących operatorami usług kluczowych.

14:10 – 14:40
NIS2 w praktyce: Jak skutecznie chronić infrastrukturę wod-kan przed cyberatakami?”
Softprom Poland

Pokaz realnego scenariusza ataku i odpowiedzi systemów Cynet, StellarCyber, Armis i ProID

14:40 – 15:00
Ryzyka i nowe typy podatności bezpieczeństwa związane ze sztuczną inteligencją
Poznański Instytut Technologiczny – Sieć Badawcza Łukasiewicz – Centrum Transformacji Cyfrowej

Podczas tej prelekcji opowiemy o nowych zagrożeniach wynikłych z mnogich zastosowań sztucznej inteligencji. Zagrożenia te pochodzą nie tylko z nowych możliwości jakie mają potencjalni atakujący infrastrukturę, ale również z potencjalnego nieprawidłowego wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji przez pracowników atakowanej organizacji. Wyjaśnimy m.in. jakie niebezpieczeństwa niosą za sobą taka prompt injection, próby destabilizacji systemów RAG i umyślnie wprowadzane obciążenia w modelach językowych. Odniesiemy się też do najczęstszych błędów występujących w systemach generatywnej sztucznej inteligencji, które są coraz częściej pomijane przez użytkowników końcowych.

15:00 – 15:20
AI jako narzędzie wspomagające utrzymanie bezpieczeństwa systemów
Poznański Instytut Technologiczny – Sieć Badawcza Łukasiewicz – Centrum Transformacji Cyfrowej

Ta prelekcja będzie przeglądem narzędzi AI służących do częściowej automatyzacji audytów bezpieczeństwa zarówno w przypadku działającej już infrastruktury, jak i w przypadku definicji infrastruktury (w paradygmacie infrastructure-as-code). Poruszymy też temat wykrywania podatności w kodach źródłowych aplikacji.

15:20 – 15:40
Cisza, panika czy kontrola? Komunikacja kryzysowa w obliczu cyberataku na wodociągi.
Alert Media Beata Łaszyn

Gdy systemy milkną – czy Twoje przedsiębiorstwo potrafi mówić? Krótka opowieść o tym jak przygotować zespół i komunikację na godzinę zero.

15:40 – 16:00
Dyskusja  


Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ