Infrastruktura krytyczna/obiekt podlegający obowiązkowej ochronie – kategorie obiektów wod-kan i obowiązki kierowników jednostek (2 terminy)
Obiekt wod-kan w świetle obowiązującego prawa może być równocześnie infrastrukturą krytyczną (IK), obiektem podlegającym obowiązkowej ochronie, obiektem podlegającym szczególnej ochronie, a przedsiębiorstwo jednocześnie może mieć też status dostarczyciela tzw. usługi kluczowej. Z każdym z tych pojęć wiążą się konkretne obowiązki, a w niektórych przypadkach sankcje za niewywiązywanie się z nich. Ponadto, obecne realia – wojna za wschodnią granicą i tzw. działania hybrydowe wymuszają szczególne zainteresowanie problematyką bezpieczeństwa np. z zakresu tzw. wrogiego rozpoznania.
Program:
- Infrastruktura krytyczna w ustawodawstwie
- Narodowy Plan Ochrony Infrastruktury Krytycznej i załączniki
- Standardy służące zapewnieniu sprawnego funkcjonowania infrastruktury krytycznej – po co są i jak je wykorzystywać?
- Obowiązki operatora IK – Plan Ochrony IK dla wod-kan
- Co zmieni unijna dyrektywa o odporności podmiotów krytycznych (CER)?
- Ustawa o ochronie osób i mienia i co z niej wynika dla przedsiębiorstwa wod-kan?
- Plan ochrony fizycznej dla przedsiębiorstwa wod-kan
- Plan ochrony obszarów, obiektów i urządzeń podlegających obowiązkowej ochronie w zakresie zagrożeń o charakterze terrorystycznym tzw. załącznik AT w przypadku przedsiębiorstwa wod-kan
- Stopnie alarmowe (ALFA, BRAVO, CHARLIE, DELTA) i obowiązki przedsiębiorstwa wod-kan
- Przedsiębiorstwo wod-kan wobec tzw. zagrożeń hybrydowych
- Wrogie rozpoznanie obiektu wod-kan w teorii i praktyce
Terminy
T.1. 12 kwietnia 2024 r., godz. 09.30-12.30
T.2. 25 kwietnia 2024 r., godz. 09.30-12.30
Prowadząca
dr Karolina Wojtasik – specjalista ds. bezpieczeństwa, biegły sądowy, adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Zajmuje się szeroko pojętym bezpieczeństwem IK, zwłaszcza w kontekście zagrożeń bezpieczeństwa fizycznego i osobowego, od lat związana z branżą wod-kan. Ponadto, analizuje działalność salafickich organizacji terrorystycznych na terenie UE i USA, przede wszystkim publikacje instruktażowe z zakresu metod przeprowadzania zamachów na ludność cywilną i obiekty. Autorka trzech książek i wielu publikacji związanych z terroryzmem, bezpieczeństwem obiektów (zwłaszcza w kontekście implementacji załącznika AT) oraz infrastrukturą krytyczną. Twórca popularnonaukowego kanału na YouTube ANATOMIA ZAMACHU, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Narodowego (PTBN).
Kontakt z organizatorem
Iwona Włodarek tel. 52 376 89 28, 517 013 732
email: zgloszenia@igwp.org.pl
Nadsyłanie zgłoszeń online
www.zgloszenia.igwp.org.pl
najpóźniej do 25.04.2024 r., do godz. 9.00
Cena obejmuje: udział w szkoleniu online, materiały szkoleniowe oraz kontakt z prowadzącym na żywo. Płatność – na podstawie faktury wystawionej w ciągu 7 dni od daty zakończenia wydarzenia, wysłanej pocztą tradycyjną.
W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne z głośnikami oraz dostępem do internetu.