Zmiany w podatkach od 1.07.2022 – zagadnienia istotne dla branży wod–kan, aktualne interpretacje
Termin
24 czerwca 2022 r., godz. 10.00 – 14.00
Cel
Celem szkolenia jest:
- omówienie zmian w podatkach od 1.07.2022 (poprawki do „Polskiego Ładu”) w zakresie istotnym dla przedsiębiorstw wod-kan,
- omówienie pozostałych aktualnych zagadnień związanych z rozliczaniem podatków przez przedsiębiorstwa wod-kan wynikających z najnowszych interpretacji organów podatkowych,
- udzielenie odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia zadane na czacie, dotyczące zagadnień będących przedmiotem szkolenia oraz innych aktualnych zagadnień podatkowych.
Szkolenie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe przedsiębiorstw wod-kan, w tym w szczególności do pracowników działów finansowo-księgowych. Program szkolenia został opracowany w oparciu o bogate doświadczenie wykładowcy, który od lat prowadzi szkolenia podatkowe dla branży wod-kan.
Program
1.Zmiany od 1.07.2022 („poprawki do Polskiego Ładu”)
Zmiany obowiązujące (w większości) od 1.07.2022, m. in. w zakresie: zmiana skali podatkowej poprzez obniżenie stawki PDOF z 17 % do 12 %, zmiana wysokości kwoty pomniejszającej zaliczkę na podatek (dotychczas 425 zł) i ustalanie jej indywidualne w zależności od treści PIT-2 oraz innych oświadczeń złożonych przez pracownika, likwidacji „ulgi dla klasy średniej” oraz obowiązku porównywania wysokości zaliczek wg przepisów z 2021 i 2022, rozszerzenia zakresu informacji objętych oświadczeniem PIT-2, składania PIT-2 u więcej niż jednego płatnika, składania PIT-2 przez osoby niebędące pracownikami (np. zleceniobiorcy), zakresy odpowiedzialności płatnika w przypadku podania przez pracownika lub inna osobę nieprawdziwych informacji w PIT-2, ulgi dla samotnych rodziców i zasad uwzględniania tej ulgi przy obliczaniu wysokości zaliczek na PDOF, ulgi dla rodzin wielodzietnych („ulga 4+”), zmiany w zakresie zwolnienia z podatku świadczeń dokonywanych na rzecz byłych pracowników po przejściu na emeryturę, obowiązek informacyjny nakładany na pracodawcę w odniesieniu do nowych pracowników, zmiana terminu wprowadzenia obowiązku składania JPK_KR, zmiany dotyczące składek zdrowotnych, pozostałe zmiany.
2. Wybrane zagadnienia związane z rozliczaniem podatków przez przedsiębiorstwa wod-kan wynikające z aktualnych interpretacji i orzecznictwa
Wybrane aktualne interpretacje, WIS i wyroki dotyczące m. in. zakresu stosowania stawki VAT 8 %, dofinansowania podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez pracowników, sponsoringu (z uwzględnieniem przepisów wprowadzających od. 1.01.2022 r. „ulgę na sponsoring”) i darowizn.
3. Odpowiedzi na pytania uczestników dotyczące aktualnych zagadnień podatkowych
Odpowiedzi na pytania uczestników, także dotyczące zagadnień podatkowych innych niż wymienione w punktach poprzednich.
Prowadzący
Piotr Passowicz – doradca podatkowy, prawnik.
Wieloletnie doświadczenie zdobył pracując w renomowanych firmach zajmujących się doradztwem podatkowym i prawnym, m.in. w Spółce Doradztwa Podatkowego „Ernst & Young” Sp. z o.o. (zespół German Desk). Obecnie zajmuje się kompleksowym doradztwem podatkowym dla klientów korporacyjnych z Polski i zagranicy. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Rzetelny wykładowca, współpracownik renomowanych firm szkoleniowych. Prowadził wiele szkoleń na temat prawa podatkowego w Polsce i zagranicą. Autor publikacji w prasie fachowej.
Kontakt z organizatorem
Iwona Włodarek tel. 52 376 89 28, 517 013 732
email: zgloszenia@igwp.org.pl
Nadsyłanie zgłoszeń online na stronie
www.zgloszenia.igwp.org.pl
do 24.06.2022, godz. 9.30
Cena
(obejmuje: udział w szkoleniu online, kontakt z prowadzącym na żywo za pomocą dostępnego chatu, materiały szkoleniowe)
320 zł netto od osoby – członkowie IGWP
370 zł netto od osoby – pozostali uczestnicy
Wymagania sprzętowe
W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne ze standardowym oprogramowaniem oraz dostępem do internetu.