Kontrole prowadzone przez organy samorządowe w przedsiębiorstwach wod-kan
Termin
26 kwietnia 2022 r., godz. 10.00 – 11.30
Program
Zapraszamy na webinarium Kontrole prowadzone przez organy samorządowe w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych. Webinarium jest nawiązaniem do wcześniejszego spotkania poświęconego kontrolom w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych prowadzonym przez organy Inspekcji Ochrony Środowiska i organy Wód Polskich. Do uczestnictwa w webinarium zapraszamy zarówno osoby uczestniczące we wcześniejszym spotkaniu, jak i osoby, które nie brały w nim udziału.
- Przygotowania do kontroli – najważniejsze wnioski praktyczne
- Specyfika kontroli wykonywanej przez organy samorządowe
- Zakres kontroli
- Uprawnienia podmiotów kontrolowanych
- Uprawnienia podmiotów kontrolujących
- Dalsze uprawnienia pokontrolne
- Różnice na tle kontroli prowadzonych przez organy Inspekcji Ochrony Środowiska i organy Wód Polskich – porównanie różnych rodzajów kontroli
Prowadzący
Prawnicy Zespołu Prawa Ochrony Środowiska kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, którzy na co dzień zajmują się doradztwem prawno-środowiskowym na rzecz podmiotów prywatnych i publicznych, w tym przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Jednym z obszarów ich doradztwa jest wsparcie przedsiębiorstw przy kontrolach organów ochrony środowiska.
r.pr. Daniel Chojnacki jest ekspertem z zakresu polskiego, unijnego i międzynarodowego prawa ochrony środowiska, w tym prawa odpadowego. Jest doradcą w kwestiach prawno-środowiskowych przy wielu projektach infrastrukturalnych, transakcjach M&A oraz postępowaniach due diligence. Ma bogate doświadczenie w zakresie ocen oddziaływania inwestycji na środowisko, prawno-środowiskowych wymagań eksploatacji instalacji oraz w reprezentowaniu klientów przed organami administracji i sądami administracyjnymi.
Tymon Grabarczyk pracuje w zespole prawa ochrony środowiska, doradzając. Jego doświadczenie obejmuje doradztwo z zakresu ocen oddziaływania inwestycji na środowisko, badania prawne spółek pod kątem spełnienia wymogów prawno-środowiskowych, doradztwo przy postępowaniach due diligence, jak również doradztwo legislacyjne.
Kontakt z organizatorem
Iwona Włodarek tel. 52 376 89 28, 517 013 732
email: zgloszenia@igwp.org.pl
Nadsyłanie zgłoszeń online na adres
www.zgloszenia.igwp.org.pl
do 26.04.2022, godz. 9.30
Cena
(obejmuje: udział w szkoleniu online, materiały szkoleniowe oraz kontakt z prowadzącym na żywo)
250 zł netto od osoby – członkowie IGWP
300 zł netto od osoby – pozostali uczestnicy
Płatność – na podstawie faktury wystawionej w ciągu 7 dni od daty zakończenia wydarzenia.
Wymagania sprzętowe
W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne z głośnikami oraz dostępem do internetu.