Bezpieczeństwo usług wodociągowych w czasie kryzysu – dobre praktyki przedsiębiorstw wod-kan: 21 lipca 2020r.

Bezpieczeństwo usług wodociągowych w czasie kryzysu – dobre praktyki przedsiębiorstw wod-kan: 21 lipca 2020r.

Termin webinarium
21 lipca, godz. 10.00 – 12.00

Tematyka webinarium

Sytuacja, która na początku roku nastąpiła, zaskoczyła wszystkich. Wprowadzenie stanu epidemicznego okazało się dużym sprawdzianem dla przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Poza koniecznością dbania o zdrowie pracowników, przedstawiciele branży musieli zadbać również o zdrowie wszystkich, których zaopatrywali w wodę. Ten obowiązek leżał na barkach głównie osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie jakości wody. 
W trakcie webinarium praktycy przekażą informacje dotyczące podstaw zabezpieczania wody – zawartych w planach bezpieczeństwa wody, rozważą ich zastosowanie oraz skuteczność podczas sytuacji kryzysowej, która miała miejsce i nadal trwa.

Program webinarium

  • Nowa dyrektywa w sprawie jakości wody do spożycia – nowe wymagania dla przedsiębiorstw, zarządzanie oparte na ryzyku
    Klara Ramm, IGWP
  • Skuteczność planów bezpieczeństwa wody w czasie pandemii – studium przypadku, stan wdrożenia planów, czy się przydały w kryzysie, co należy zmienić, na co zwrócić uwagę – doświadczenia kilkuletniej praktyki
    Piotr Czerwczak, Wodociągi Słupsk
  • Bezpieczeństwo zaopatrzenia miasta w wodę w czasie zagrożenia epidemicznego – studium przypadku: podjęte działania zapobiegawcze, ich efektywność, punkty zgodności, podjęte działania, ich skutki
    Halina Urbańska-Kozłowska, MPWIK Wrocław

Prowadzący:

Ramm Klara2Klara Ramm – absolwentka wydziału Mechaniki Precyzyjnej na Politechnice Warszawskiej. Posiada dyplom Executive MBA oraz stopień doktora nauk technicznych w specjalności inżynierii środowiska. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia prowadzone przez HEC (School of Management) w Paryżu i Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Od kilkunastu lat związana jest z branżą ochrony środowiska, szczególnie gospodarką wodno-ściekową. Współpracując z Izbą Gospodarczą „Wodociągi Polskie” reprezentuje polską branżę wod-kan w federacji EurEau, skupiającej środowisko europejskie tego sektora. Jako członek Zgromadzenia Ogólnego i Prezydium EurEau uczestniczy w działaniach na rzecz ochrony zasobów wodnych i usprawnienia funkcjonowania usług wodociągowych i kanalizacyjnych w UE. Są to głównie zagadnienia związane z dyrektywą dotyczącą jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, dyrektywą ściekową, a także zagadnieniami dotyczącymi zarządzania, benchmarkingu i finansów sektora. Jest autorką wielu artykułów na temat działalności branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Unii Europejskiej.

 

Czerwczak Piotr2

Piotr Czerwczak – absolwent Politechniki Koszalińskiej Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, od 2009 roku pracownik spółki „Wodociągi Słupsk”. W pracy zawodowej zajmuję się eksploatacją głębinowych ujęć wody oraz prowadzi nadzór technologicznych na stacjach uzdatniania wody w Słupsku oraz w Gminie Kobylnica. Od 2012 roku zaangażowany jest w pracę związaną z opracowaniem Planu Bezpieczeństwa Wody w systemie zbiorowego zaopatrzenia w wodę dla miasta Słupska, a od 2019 pełni rolę Pełnomocnika Zarządu ds. bezpieczeństwa dostaw wody.

 

Urbańska Kozłowska Halina1

Halina Urbańska-Kozłowska – absolwentka wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Ukończyła również studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W 2018 roku otworzyła przewód doktorski na Politechnice Wrocławskiej w specjalności Inżynieria Środowiska. Posiada dyplom Executive MBA. 

Od kilkunastu lat jest Głównym Technologiem Wody w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu. Ma duże doświadczenie w oczyszczaniu wód powierzchniowych, podziemnych i infiltracyjnych oraz w zarządzeniu systemem ujęć. Jest autorką artykułów naukowych związanych z technologią oczyszczania wody. Reprezentuje Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” (IGWP) w European Federation of National Associations of Water Services (EurEau).

Kontakt z organizatorem

Iwona Włodarek tel. 52 376 89 28, 517 013 732
email: webinaria@igwp.org.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń:
21 lipca 2020 r., godz. 9.30

Cena:
(obejmuje: udział w szkoleniu online, kontakt z prowadzącymi na żywo za pomocą dostępnego chatu, materiały szkoleniowe)

249 zł netto od osoby – członkowie IGWP
299 zł netto od osoby – pozostali uczestnicy

Wymagania sprzętowe:
W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać urządzenie – komputer lub urządzenie mobilne ze standardowym oprogramowaniem oraz dostępem do internetu.

Formularz zgłoszeniowy online

 
Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ