Targi WOD-KAN 26-28 maja 2015 r.

Zapraszamy Panśtwa na XXIII Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN, które odbędą się w dniach 26-28 maja 2015 r.

W DNIU 26 MAJA 2015 ROKU ROZPOCZNIE SIĘ XXIII EDYCJA MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW MASZYN I URZĄDZEŃ DLA WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI WOD-KAN 2015. JAK CO ROKU, TARGI ODBĘDĄ SIĘ W BYDGOSZCZY, TYM RAZEM W HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ „ŁUCZNICZKA” I SĄSIADUJĄCYCH Z NIĄ TERENACH.

Targi od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zarówno liczba producentów prezentujących swoje produkty, jak i powierzchnia wystawowa nie ma sobie równych wśród branżowych imprez z Europy środkowo-wschodniej. W 2014 roku w ekspozycji udział wzięło niemal 400 Wystawców. To dlatego, że te Targi są nie tylko miejscem prezentowania najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, technologicznych, urządzeń, usług, ale są także platformą wymiany doświadczeń, poglądów, twórczych dyskusji. To również dlatego, że branża wodociągowo-kanalizacyjna – jeden z największych inwestorów w Polsce - potrzebuje ciągle nowych i doskonalszych produktów, a w Bydgoszczy można je obejrzeć, dotykać, sprawdzać jak działają. Nasze Targi adresowane są do wysokiej klasy specjalistów - Wystawców i osób zainteresowanych prezentowanymi nowościami. To w tej chwili niewątpliwie największa w kraju i jedna z większych w Europie imprez wystawienniczych branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

Przyszłoroczna edycja Targów WOD-KAN, z uwagi na trwającą budowę hali targowej w Myślęcinku (gdzie docelowo mieści się impreza), odbędzie się na terenach Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” i sąsiadujących z nią terenach malowniczo położonych nad rzeką Brda w pobliżu centrum Bydgoszczy (http://bit.ly/1z2LVmf). W 2016 roku będziemy mogli wspólnie cieszyć się z nowej, profesjonalnej hali targowej spełniającej wymagania organizacji międzynarodowych wystaw.

Pragniemy, by nasi Wystawcy odnosili jak najwięcej korzyści z możliwości bezpośrednich kontaktów z głównymi inwestorami w branży – przedstawicielami firm wodociągowo-kanalizacyjnych i samorządów. By mieli szansę poznać i zmierzyć się z konkurencją krajową i zagraniczną. Pragniemy również, by przedstawiciele przedsiębiorstw wod-kan i samorządów mieli okazję do poznania nowości technicznych, wymiany doświadczeń i spotkań integrujących środowisko. Spodziewamy się także delegacji z zagranicznych przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Każdego roku bydgoskiej imprezie targowej towarzyszą konferencje, organizowane przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”, w których uczestniczą władze kraju, przedstawiciele nauki, praktycy, a przedmiotem debaty są ważne, wymagające rozstrzygnięć problemy branżowe, ale dotyczące przyszłości całego kraju. Również Wystawcy zapraszają na pokazy, prezentacje, dyskusje. Dodatkową atrakcją Targów WOD-KAN są konkursy, a wśród nich konkurs na najciekawszą ekspozycję oraz ten najważniejszy o statuetkę GRAND PRIX Targów WOD-KAN. Dotychczasowi laureaci wiedzą, że dzięki tej nagrodzie są rozpoznawalni w branży. Jak każdego roku Wystawcy i Członkowie Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” będą bawić się na wspólnej imprezie, podczas której wręczone zostaną nagrody targowe.

Chcemy, by zadowoleni byli również zwiedzający nasze Targi – niekoniecznie związani z branżą. Są zawsze miłymi gośćmi, którzy uczestnicząc w Wystawie, zapoznając się z rozwiązaniami stosowanymi w naszym sektorze, podziwiając stoiska, przyglądając się pokazom, biorąc udział w konferencjach, poznają branżę wodociągowo-kanalizacyjną, jej problemy i możliwości ich rozwiązywania. Wzbogacają też swoją wiedzę o konieczności ochrony środowiska i kierunkach rozwoju coraz bardziej zintegrowanego świata.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że nasze Targi od ponad 20 lat cieszą się tak dużym zainteresowaniem uczestników. To dla nas również ogromne wyzwanie, bo pragniemy zapewnić wszystkim naszym Gościom jak najlepsze warunki dla eksponowania swoich wyrobów, do spotkań, negocjacji, dyskusji i zabawy.

Dołożymy wszelkich starań, aby XXIII Targi WOD-KAN były wyjątkowe, a wspólnie spędzony czas, wszystkim naszym Wystawcom oraz zaproszonym Gościom, przyniósł wiele satysfakcji 
i miłych wspomnień. Zapraszamy do Bydgoszczy w dniach 26-28 maja 2015 r.

Dorota Jakuta

Dyrektor IGWP, Komisarz Targów

 

Biuro Targów "Wod-Kan"

ul. Jana Kasprowicza 2

85-073 Bydgoszcz

Telefon: +48 52 376 89 25, +48 52 376 89 26

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

 

WOD-KAN 2014 - Podsumowanie 

XXII Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2014 dobiegły końca. Przez trzy dni, Bydgoszcz po raz kolejny stała się miejscem spotkania całej branży.W Wystawie wzięło udział 370 firm. 91 Wystawców przyjechało na Targi do Bydgoszczy po raz pierwszy. Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” gościła 60 firmy z zagranicy, w tym uczestników z: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Czech, Chin, Słowacji, Włoch, Finlandii, Litwy, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii oraz Stanów Zjednoczonych.

 MG 5215

Łączna powierzchnia zajmowana przez Wystawę przekraczała 15 000 m2, co czyni ją największą w kraju i jedną z większych w Europie imprez tego typu. Pod względem liczby wystawców WOD-KAN plasuje się jedynie za odbywającymi się co dwa lata targami Wasser Berlin, a przed Aqua Ukraine, włoskimi H2O Accadueo, czy hiszpańskimi Alicante Natura. Oprócz prezentacji innowacyjnych rozwiązań, aktualnej oferty, czy nawiązania nowych kontaktów biznesowych, dla wystawców, istotne jest także podtrzymywanie istniejących relacji z klientami, pozyskiwanie opinii o produktach i dotarcie bezpośrednio do wyspecjalizowanej grupy odbiorców. Tegoroczną wystawę odwiedziło niemal 10 000 osób. Targi WOD-KAN objęli swoimi patronatami Minister Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska oraz Minister Paweł Orłowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. O randze imprezy świadczy także fakt, że bydgoskie targi odwiedził Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Obecny był również Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Witold Sumisławski. Obecni byli przedstawiciele władz wojewódzkich, urzędu marszałkowskiego, miasta Bydgoszcz, a także przedstawiciele uczelni bydgoskich i warszawskich.

Co roku bydgoskim Targom towarzyszą także wydarzenia o charakterze merytorycznym. Wystawcy mieli możliwość organizacji tematycznych prezentacji, dyskusji i sympozjów, w których chętnie uczestniczyli goście imprezy. Tradycyjnie już, drugiego dnia, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” zorganizowała konferencję ”Odnawialne Źródła Energii – szansa dla branży?” Biorący udział w konferencji przedstawiciele rządu, eksperci Izby i przedstawiciele nauki zastanawiali się, czy promowana w opracowanym przez IGWP standardzie osadowym teza o możliwości budowy OZE w mniejszych oczyszczalniach ma w dalszym ciągu rację bytu.

Podczas święta branży, jakim są Targi, wystawcy rywalizują także o nagrody GRAND PRIX , które są cennym trofeum pozwalającym na wyróżnienie wybranych produktów spośród innych, podobnych ofert.

Nagrody GRAND PRIX Targów WOD-KAN 2014 otrzymały firmy:

  • ABB Sp. z o.o. za AquaMaster 3 – przepływomierz elektromagnetyczny,
  • WAVIN METALPLAST-BUK Sp. z o.o. za Biologiczną Oczyszczalnię Ścieków BioKem w technologii SBR dla zastosowań przydomowych,
  • DYNAMIK FILTR Nocoń i Wspólnicy Sp. J. za sitopiaskownik AUTOSEP DF MULTI SB/SP/KP

Tegoroczna wystawa przyniosła wiele nowości technicznych, na zdawałoby się nasyconym już rynku, co świadczy o stałej aktywności producentów i ich dążeniu do wprowadzaniu innowacji oraz modyfikacji istniejących rozwiązań. To wyraźny sygnał, że pomimo zawirowań ekonomicznych, branża przez cały czas rozwija się, a jej potencjał będzie potrzebować kolejnych inwestycji technicznych i technologicznych przez kolejne lata.

Targi WOD-KAN po raz kolejny udowodniły, że są wiodącą imprezą dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce i jedną z największych w Europie. Co roku wszyscy zainteresowani spotykają się w Bydgoszczy, aby w wyjątkowej atmosferze owocnie spędzić czas. To właśnie na Targach podpisywane są nowe kontrakty, zawierane nowe przyjaźnie i kontakty, wymieniane opinie i poglądy. Zarówno wystawcy, jak i zwiedzający gromadząc się w tym miejscu pokazują siłę branży i jej dynamikę. WOD-KAN jest dokładnym odzwierciedleniem nastrojów, możliwości i oczekiwań obu stron, a jednocześnie spójnikiem, który doskonale je łączy.

Jako organizatorów, cieszy nas, kiedy co roku widzimy znajome oraz nowe twarze, kiedy firmy wracają do nas po latach, a wyjątkową radość sprawiają rzesze zwiedzających, szczególnie studentów kierunków związanych z branżą wod-kan, którzy poznają rozwiązania i technologie, by niebawem zajmować się nimi w praktyce. Jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, aby kolejne Targi WOD-KAN były równie udane. Zapraszamy do Bydgoszczy już za rok w dniach 26-28 maja!


 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z poprzedniej edycji Targów WOD-KAN przygotowanej przez naszych gości z Wielkiej Brytanii.

Partnerzy medialni