W dniach 15-16 marca br. odbyła się pod patronatem Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” już druga edycja międzynarodowej konferencji Stormwater Poland. RETENCJAPL Sp. z o.o., będąca organizatorem, na miejsce wydarzenia wybrała przepełnione historią wnętrze Muzeum II Światowej Światowej w Gdańsku.

Tegoroczna edycja Stormwater Poland to dwa intensywne dni prelekcji, rozmów, konsultacji i warsztatów dotyczących wód opadowych i roztopowych. Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” reprezentowała Prezes Dorota Jakuta, która przedstawiła przede wszystkim działania IGWP w zakresie zmian legislacyjnych dotyczących m.in. wód opadowych i roztopowych.

Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli strony rządowej, naukowców, reprezentantów miast i gmin oraz przedsiębiorców z branży.

Właściwe gospodarowanie i retencjowanie wód opadowych wciąż stanowi dla branży wyzwanie. Jednak postrzeganie ich "jako zasób, a nie przeszkodę czy problem", jak podkreślił Tomasz Grochowski, prezes RETENCJAPL Sp. z o.o., staje się powszechną praktyką. Dlatego też decyzją ekspertów i praktyków przybyłych na konferencję powstanie opracowanie "Standardy wód opadowych", które pozwoli na uporządkowanie zarządzania wodami opadowymi.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie organizatora

Jakub Kucharski - główny specjalista ds. marketingu i PR

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • KURS ODWOŁANY! Operator obsługi i eksploatacji samochodów specjalistycznych do czyszczenia sieci kanalizacyjnej - Wrocław, 13-15 listopada 2018 r. +

    KURS ODWOŁANY! Operator obsługi i eksploatacji samochodów specjalistycznych do czyszczenia sieci kanalizacyjnej - Wrocław, 13-15 listopada 2018 r. Cele kształcenia:  Zdobycie komplementarnych umiejętności obsługi samochodów specjalistycznych do czyszczenia Czytaj więcej
  • Podatkowe aspekty funkcjonowania spółek komunalnych - Wrocław, 23 listopada 2018 r. +

  • 1

Newsletter IGWP

Rozwiń aby zapisać się do newslettera

Zapisz się do newslettera IGWP i bądź na bieżąco z informacjami i naszą ofertą.

Poniżej proszę wybrać listy newslettera oraz wpisać e-mail na który będą wysyłane informacje.